skip to Main Content
An 62

Με το δεξί στο ανακαινισμένο γήπεδό του ο Α.Ο. Σάμης. 2-1 τον Α.Ο. Πρόνων για το κύπελλο ΕΠΣΚΙ.

Με το δεξί, επανήλθε στο ανακαινισμένο γήπεδο Καραβομύλου ο Α.Ο.Σάμης. Στον αγώνα κυπέλλου της Ε.Π.Σ.Κ.Ι.  που έγινε σήμερα το απόγευμα, ύστερα από πέντε χρόνια στην έδρα της ομάδας, νίκησε τον Α.Ο. Πρόνων με 2-1. Τα γκολ για τη Σάμη, Αμούργης Γιάννης στο 15 του πρώτου ημιχρόνου και Καππάτος Στάυρος, δυο λεπτά πριν την λήξη του αγώνα. Για τους Πρόνους, σκόρερ χρίστηκε ο  Τραυλός  Αθανάσιος στο 85 του αγώνα.  Στο πρώτο ημίχρονο η Σάμη, είχε σαφή υπεροχή. Στο δεύτερο, οι Πρόνοι, ισορρόπησαν το παιχνίδι, με αποτέλεσμα την ισοφάριση από τον Τραυλό.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων ήταν :
Διαιτητής του αγώνα, ο Βασιλόπουλος Δ. με βοηθούς τους Καπογιαννόπουλο Ι.
και Ρηγοπούλου Δ. Το έργο και των τριών, αρκετά εύκολο και η διαιτησία τους χωρίς λάθη.
Ο Α.Ο.Σ. περνάει στην επόμενη φάση του κυπέλλου. Στον πρώτο αγώνα, είχε επικρατήσει του Α.Ο. Πρόνων με 2-3.
Το παρών στο αγώνα, έδωσε και ο Πρόεδρος της ΕΠΣΚΙ κ. Θ. Βαλσαμής.
Αρκετοί και οι φίλαθλοι από τη περιοχή μας, που παρακολούθησαν το παιχνίδι, στο τέλος, χειροκρότησαν και τις δυο ομάδες.