skip to Main Content
1 DSC04975 640×330

“Περίπατος” ο αγώνας του ΚΑΟ απέναντι στην Γαστούνη

Μεγάλη νίκη πέτυχε στο Κλειστό Γυμναστήριο Αντώνης Τρίτσης η ομάδα του Κεφαλληνιακού Α.Ο. απέναντι στην ιστορική ομάδα του Γ.Σ. Γαστούνης με 75-51.

Η ομάδα του Γιώργου Αντωνάτου πάτησε καλύτερα στο παρκέ κερδίζοντας κατά κράτος την αντίπαλη ομάδα στον πρώτο εντός έδρας αγώνα, απόδειξη οι 24 πόντοι διαφορά, με την Γαστούνη να μην μπορεί να βάλει φρένο στις επιθέσεις του ΚΑΟ.

Οι παίχτες του Κεφαλληνιακού ήθελαν αυτή τη νίκη και πάλεψαν μέχρι το τελευταίο λεπτό μην αφήνοντας κανένα περιθώριο στην Γαστούνη να πάρει ανάσα και να πλησιάσει το σκορ, με σύμμαχο την πολύ καλή άμυνα αλλά και τις γρήγορες αντεπιθέσεις. Ο ΚΑΟ εμφανίστηκε σαφώς πιο διαβασμένος με το πρώτο ημίχρονο να λήγει 38-29, εννιά πόντους διαφορά και το ηθικό να είναι ακμαιότατο.

Το δεύτερο ημίχρονο αποδείχθηκε περίπατος, για τον Κεφαλληνιακό με την Γαστούνη να έχει ουσιαστικά “καταθέσει τα όπλα” βλέποντας ότι δεν μπορεί να πλησιάσει το σκορ και τους παίχτες να είναι φανερά εκνευρισμένοι από τα πολλά αβίαστα λάθη και την έλλειψη συγκέντρωσης.

Το Κλειστό Γυμναστήριο είχε αρκετό κόσμο που βρέθηκε για να παρακολουθήσει και να ενθαρρύνει του παίχτες του Κεφαλληνιακού. Συγχαρητήρια στα παιδιά, τον προπονητή και τον πρόεδρο της ομάδας.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: 26-16 38-29 56-42 75-51

Κεφαλληνιακός coach Αντωνατος: Βασιλάκης Γ. 3, Βλασσόπουλος Π. 25, Ροκάι Β., Χατζηχρήστος Γ. 2, Μανέντης Π. 4, Πολλάτος Β. 2, Κουνάδης Α. 3, Θωμάτος Γ. 10, Βαγγελάτος Δ. 14, Καλαφάτης Δ. 10, Κρητικός Σ. 2, Γεωργής Δ.

Γ.Σ Γαστούνης, coach Δαλαμαράς: Καραγιάννης Γ., Δαλαμαράς Θ. 2, Μαρκατσέλης Σ. 7, Μυρτσέλης Σ. , Καραιζιώτης Δ.  7, Σκουρλής Ν. 4, Σιαχάμης Ν. 9, Χαραλαμπόπουλος Γ., Ανδρικόπουλος Θ. 7 , Κουνάνης Ν., Σταματάτος Β 15.

1-DSC049641-DSC049671-DSC049681-DSC049701-DSC049731-DSC049751-DSC049791-DSC049801-DSC049821-DSC049831-DSC049851-DSC049891-DSC049921-DSC050001-DSC05010