skip to Main Content
DSC 0626

Το Εσωτερικό Αναπτυξιακό Πρωτάθλημα του ΑΣΚ σε αγόρια και κορίτσια (αποτελέσματα – βαθμολογίες)

Συνεχίστηκε και το Σαββατοκύριακο 14-15 Μαρτίου με συναρπαστικούς σε εξέλιξη αγώνες το Εσωτερικό Αναπτυξιακό Πρωτάθλημα του ΑΣΚ σε αγόρια και κορίτσια.

 

Πιο αναλυτικά τα αποτελέσματα:

 

Τμήματα Προμίνι – Μίνι

 

Αχιλλέας – Οδυσσέας 27-21

 

Διαιτητής: Πάνος Ματιάτος

 

Αχιλλέας (Γιάννης Βουργίδης): Λιναρδάτος  7, Τζουγανάτος  7, Πεφάνης Γ. , Ανανώστης Διον. 2, Ανανώστη Δήμητρα,  Ραπτόπουλος 1, Απέργης, Γουλιμής , Μπαζίγος, Παντελιός Μπαζίγος Θ., Ρουμπάτης  3, Μουρελάτος, Κοσμετάτος 3, Μπεκίρι 2, Βελιζάι Γεράσιμος 2, Βελιζάι Ζαϊμι.

 

Οδυσσέας (Γιώργος Γιαννάτος): Καραβιώτη Ελενα , Καραβιώτης Σταύρος 3, Πίρα 1, Καπατσώρης 4,  Αικατερίνης 5, Δρακάτος, Λουκάτος , Δημάτος Μπάμπης , Παπαδάτος Παναγιώτης , Στυλιανέσης , Βερούτης 2, Χριστοδουλάτος, Καλλιγάς,  Καμπίτσης 6.

 

 

Γραμματεία: Κουράκος Γιώργος – Πολλάκη Λίνα

 

Κέφαλος – Ηρακλής  26-51

 

Διαιτητής: Πάνος Ματιάτος

 

Κέφαλος (Γιάννης Βουργίδης): Αναστασίνης , Τσιμπούκης Βασίλης 2, Τσιμπούκης Χάρης 4, Αλεξανδράτος Γ.  , Καππάτος  Φ. , Καββαδίας Β. , Τσιμάρας Γ., Βουργίδης Δ. 3 , Αναγνωστάκης 8 , Νασόπουλος 2, Ταραζής  2, Καραμαλής , Πεφάνης Μιχάλης 4, Καγκάδης 1, Ματράγκος Μ. , Σιαμάνης, Μπαλτσαβιάς.

 

Ηρακλής (Γιώργος Γιαννάτος): Πανταζής  Ε. 8, Αλυσανδράτος 3, Γερολυμάτος 8, Κιριάι 4, Μανίκας , Χριστουδουλάκης 2, Φραγκισκάτος 4, Μπάρκας  2, Ηλιοπούλου 12, Ντούβαλης  4, Λορενζάτος, Παλημέρης, Βεζυριανόπουλος , Σταμούλης 4, Σταματελάτος, Κούσιας.

 

Γραμματεία των αγώνων η Λίνα Πολλάκη και ο Γιώργος Κουράκος

 

Η Βαθμολογία (σε 6 αγώνες)

 

  1. Ηρακλής 10

2.Οδυσσέας 9

3.Κέφαλος 9

4.Αχιλλέας 8

 

Το πρόγραμμα των πλέι οφ

 

Θα ακολουθήσουν πλέι οφ το Σάββατο 21/3 με τα ζευγάρια Ηρακλής – Αχιλλέας (11 π.μ.) και Οδυσσέας – Κέφαλος (12 μ.)

 

 

Τμήματα  Παμπαίδων – Παίδων

 

Oklahoma – San Antonio Spurs 42-45 παράταση (41-41 κ.α.)

 

Διαιτητής: Γιάννης Βουργίδης

 

Oklahoma (Πάνος Ματιάτος): Κουράκος 13, Σιδέρης  16, Λευκαδίτης , Αναγνωστάκης  7 , Γκαβός, Αλεξανδράτος  6.

 

San Antonio Spurs (Γιώργος Γιαννάτος ): Ζαπάντης  9, Παυλάτος  12, Μπεκατόρος  14, Μανίκας 6, Βαλλιανάτος, Χριστοφοράτος 4, Σταθάτος.

 

 

Γραμματεία: Κουράκος Γιώργος – Πολλάκη Λίνα

 

 

Boston Celtics – Golden State Warriors 46-37

 

Διαιτητής: Γιάννης Βουργίδης

 

Boston Celtics (Γιώργος Γιαννάτος): Καββαδίας 5, Ρουχωτάς 3, Λιτσάι 4, Γασπαράτος , Γιαννάτος 19, Λασκαράτος 9, Μπαλτσαβιάς 6.

 

Golden State Warriors (Πάνος Ματιάτος): Μουίκης Γιάννης 17, Τραυλός 18, Βουργίδης Β. 1,  Κασιανός , Πανταζής Στ.,  Μπλέτσος Γ., Δημάτος 1.

 

Γραμματεία: Κουράκος Γιώργος – Πολλάκη Λίνα

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 6 αγώνες)

 

1.Oklahoma 10

2.Celtics 10

3.Warriors 8

  1. San Antonio Spurs 8

 

Το πρόγραμμα των πλέι οφ

 

Στα πλέι οφ που θα διεξαχθούν την Κυριακή 22 Μαρτίου, θα αναμετρηθούν οι Celtics με τους Warriors (6 μ.μ.) και San AntonioOklahoma (7 μ.μ.).

 

 

Στο τμήμα των Κοριτσιών οι αγώνες που έγιναν το Σαββατοκύριακο ήταν οι εξής

 

Chicago BullsRoyals Cobras 10-9

 

Διαιτητής: Ελένη Σακαντάνη

 

Chicago Bulls (Λεωνίδας Παπαδάτος): Γασπαράτου,  Κολαϊτη 4 , Καραγιάννη , Γερασιμάτου, Λιναρδάτου, Μινέτου, Λουλάι 4, Μιχαλάτου, Ροδοθεάτου , Πρεμτάλι, Θουέιτζ 2.

 

Royals Cobras (Ράνια Πολλάκη): Μπάλδου , Αραβαντινου 6, Μάτα, Λαγκούση 1, Αλεξανδράτου Χρ. , Μελέτη , Λασκαράτου, Ηλιοπούλου, Μενεγάτου 2, Δρακάτου.

 

Γραμματεία: Λίνα Πολλάκη – Ελένη Μικελάτου

 

Η Βαθμολογία

 

1.Black Roses 5

2.Lakers 5

  1. Royal Cobras 4
  2. Chicago Bulls 4

 

Επόμενη αγωνιστική

 

Σάββατο 21 Μαρτίου 5 μ.μ. Royal CobrasLakers και Κυριακή 22 Μαρτίου 5 μ.μ. Black Roses Chicago Bulls.

Back To Top