skip to Main Content
An 69

Μαγικός ο ΝΕΟΛ «πάτησε» και τη Νίκη Προαστίου στο Ληξούρι

Ούτε η Νίκη Προαστίου κατάφερε να φρενάρει το ‘τρένο» αν και το πάλεψε μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο.

Ο ΝΕΟΛ πήρε μία σπουδαία και σημαντική νίκη σήμερα το βράδυ στο κλειστό του Ληξουρίου με αντίπαλο τη μαχητική Νίκη Προαστίου με 76-68. Οι φιλοξενούμενοι πάλεψαν μέχρι τελικής πτώσεως για να σπάσουν το αήττητο  των Ληξουριωτών που για πρώτη φορά ίδρωσαν αλλά και καρδιοκτύπησαν μέχρι να φτάσουν στο τελικό 76-68.

Οι φιλοξενούμενοι στο πρώτο δεκάλεπτο έπιασαν στον ύπνο του παίχτες του Μάρκου Τζουγανάτου και προηγήθηκαν με  16-20. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι ξύπνησαν και πέρασαν μπροστά στο σκορ στο τέλος του ημιχρόνου με 36-35, και στο τρίτο δεκάλεπτο αύξησαν τη διαφορά στους 7π (57-50). Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι που σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ήταν κοντά στο σκορ τα έδωσαν όλα και 5΄λεπτά πριν τη λήξη έφεραν το παιχνίδι στα ίσα (60-60). Από εκεί και ύστερα μίλησε η ψυχή του Π Συνοδινού που με τη συμπαράσταση του Τρυφωνόπουλου σήκωσαν την ομάδα στους ώμους τους, σκόραραν κατά βούληση, και χάρισαν μια μεγάλη νίκη στον ΝΕΟΛ που συνέχισε το απόλυτο νικών 20χ20.