skip to Main Content
Τα ψηφοδέλτια του Μ Λ ΚΚΕ σε όλους τους νομούς της χώρας  Ποιος κατεβαίνει στην Κεφαλονιά

Τα ψηφοδέλτια του Μ-Λ ΚΚΕ σε όλους τους νομούς της χώρας -Ποιος κατεβαίνει στην Κεφαλονιά

Τα ψηφοδέλτια του Μ-Λ ΚΚΕ σε όλους τους νομούς της χώρας -Ποιος κατεβαίνει στην Κεφαλονιά

Το Μ-Λ ΚΚΕ συμμετέχει στις εκλογές της 21ης Μάη με το αγωνιστικό ψηφοδέλτιο που δίνει σήμερα στη δημοσιότητα.

Οι οικονομικές δυσκολίες είναι αυτές που επέβαλαν στο Μ-Λ ΚΚΕ να περιορίσει τον αριθμό των υποψηφίων του στους νομούς της χώρας. Τα παράβολα (150 ευρώ για κάθε υποψήφιο) δημιουργούσαν ένα δυσβάστακτο οικονομικό βάρος, αν συνυπολογιστεί και το σοβαρό ενδεχόμενο δεύτερων εκλογών σε ενάμιση μήνα καθώς και των εκλογών για την Τοπική Αυτοδιοίκηση τον επόμενο Οκτώβρη.

Οι 67 υποψήφιοι του ψηφοδελτίου του Μ-Λ ΚΚΕ είναι άνθρωποι του αγώνα και της μαζικής συνδι­καλιστικής πάλης, εργαζόμενοι, άνεργοι, φοιτητές, πο­λιτικά στελέχη, γνωστοί για την πολύχρονη, καθημερινή τους δράση, για τη συμβολή τους στην υπε­ράσπιση των εργατικών και λαϊκών δικαι­ωμάτων, τη συμμετοχή τους στους μικρούς και μεγάλους λαϊκούς αντιιμπεριαλιστικούς αντιφασιστικούς αγώνες, για την έξοδο της Ελλάδας από την ΕΕ και το ΝΑΤΟ, για την ανατροπή του καθεστώτος της ιμπεριαλιστικής εξάρτησης και της υποτέλειας. Και η συμμετοχή τους στις εκλογές αυτήν ακριβώς την κατεύθυνση θέλει να υπηρετήσει και να αναδείξει:

Τον προσανατολισμό του αγώνα και της μαζικής πάλης για την ανατροπή της πολιτικής της φτώχειας, της ανεργίας και της ξένης εξάρτησης. Κόντρα στους εκβιασμούς και τα κάλπικα διλήμματα των επιτελείων της ντόπιας άρχουσας τάξης και των ιμπεριαλιστών, καταδικάζοντας τη ΝΔ και το ΣΥΡΙΖΑ, αποδοκιμάζοντας τις δυνάμεις του συμβιβασμού και της υποταγής.

Γιατί η ελπίδα του λαού βρίσκεται στον ανειρήνευτο αγώνα ενάντια στο σάπιο και διεφθαρμένο καθεστώς της ιμπεριαλιστικής εξάρτησης και υποτέλειας και ενάντια στο σύστημα της άγριας καπιταλιστικής εκμετάλλευσης και καταπίεσης.

ΕΚΛΟΓΙΚΕΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΕΣ

Α’ ΑΘΗΝΩΝ

ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Αριστομένη

ΜΑΝΔΕΛΕΝΑΚΗ ΘΕΟΦΑΝΩ του Ηλία

Β1′ ΒΟΡΕΙΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ

ΚΩΤΣΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΘΗ του Παναγιώτη

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Προδρόμου

Β2′ ΔΥΤΙΚΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ

ΚΟΥΦΟΒΑΣΙΛΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Αριστείδη

ΣΟΥΛΙΩΤΗ ΜΥΡΤΩ του Κωνσταντίνου

Β3′ ΝΟΤΙΟΥ ΤΟΜΕΑ ΑΘΗΝΩΝ

ΔΑΝΙΗΛ ΜΑΡΙΑ του Μιχαήλ

ΚΟΝΤΟΦΑΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου

ΣΟΦΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χρήστου

Α’ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

ΝΙΚΗΤΑ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ του Δημητρίου

ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΙΩΣΗΦ του Σταύρου

Β’ ΠΕΙΡΑΙΩΣ

ΚΑΤΣΙΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Παναγιώτη

ΛΑΓΟΥΤΑΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ του Τζαννή

Α’ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΟΥΦΟΒΑΣΙΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Πέτρου

Β’ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΡΓΥΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Αργυρίου

ΝΟΜΟΥ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ

ΖΑΡΑΒΙΝΑΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ του Μιχαήλ

ΝΟΜΟΥ ΑΡΓΟΛΙΔΟΣ

ΣΑΛΑΠΑΤΑΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ του Ανδρέα

ΝΟΜΟΥ ΑΡΚΑΔΙΑΣ

ΑΔΡΙΑΝΟΣ ΙΑΣΩΝ-ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη

ΝΟΜΟΥ ΑΡΤΑΣ

ΚΡΙΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Παναγιώτη

ΝΟΜΟΥ ΑΧΑΪΑΣ

ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου

ΝΟΜΟΥ ΒΟΙΩΤΙΑΣ

ΧΡΗΣΤΟΥ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣ του Ιωάννη

ΝΟΜΟΥ ΓΡΕΒΕΝΩΝ

ΠΑΠΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΙΑΣΩΝ του Δημητρίου

ΝΟΜΟΥ ΔΡΑΜΑΣ

ΚΟΣΜΑ ΧΡΥΣΑΝΘΗ του Παναγιώτη

ΝΟΜΟΥ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

ΑΜΑΛΛΟΥ ΘΕΜΙΣ του Αναστασίου

ΝΟΜΟΥ ΕΒΡΟΥ

ΚΑΛΑΝΤΖΗ ΑΛΕΞΙΑ του Δημητρίου

ΝΟΜΟΥ ΕΥΒΟΙΑΣ

ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΣΟΥΛΤΑΝΑ του Κωνσταντίνου

ΝΟΜΟΥ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ

ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΕΛΕΝΗ του Ευαγγέλου

ΝΟΜΟΥ ΖΑΚΥΝΘΟΥ

ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ιωάννη

ΝΟΜΟΥ ΗΛΕΙΑΣ

ΣΟΦΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΟΥΛΑ του Δημητρίου

ΝΟΜΟΥ ΗΜΑΘΙΑΣ

ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Μιχαήλ

ΝΟΜΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του Ιωάννη

ΝΟΜΟΥ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ

ΧΟΒΟΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Ιωάννη

Α’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΑΛΕΞΙΟΥ ΑΡΙΑΔΝΗ του Παύλου

ΚΑΡΒΑΓΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Παντελή

Β’ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΚΑΡΒΑΓΙΩΤΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Κωνσταντίνου

ΝΟΜΟΥ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΓΡΑΒΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Δημοσθένους

ΝΟΜΟΥ ΚΑΒΑΛΑΣ

ΠΑΣΑΧΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ιωάννη

ΝΟΜΟΥ ΚΑΡΔΙΤΣΗΣ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη

ΝΟΜΟΥ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

ΚΑΡΕΛΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του Νικολάου

ΝΟΜΟΥ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΤΣΙΡΙΓΩΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Δημητρίου

ΝΟΜΟΥ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ

ΚΑΒΑΛΛΙΕΡΑΤΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Γεράσιμου

ΝΟΜΟΥ ΚΙΛΚΙΣ

ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ του Ευαγγέλου

ΝΟΜΟΥ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΤΣΙΤΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Φώτιου

ΝΟΜΟΥ ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ

ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Παναγιώτη

ΝΟΜΟΥ ΚΥΚΛΑΔΩΝ

ΤΣΩΝΗ ΙΩΑΝΝΑ του Μιχαήλ

ΝΟΜΟΥ ΛΑΚΩΝΙΑΣ

ΚΟΣΜΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Δημητρίου

ΝΟΜΟΥ ΛΑΡΙΣΗΣ

ΖΑΡΔΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Θεοδώρου

ΝΟΜΟΥ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

ΚΟΡΝΑΡΟΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του Γεωργίου

ΝΟΜΟΥ ΛΕΣΒΟΥ

ΛΕΟΝΤΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Ιπποκράτη

ΝΟΜΟΥ ΛΕΥΚΑΔΑΣ

ΜΑΚΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Χρήστου

ΝΟΜΟΥ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ

ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛ του Σταύρου

ΝΟΜΟΥ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

ΚΑΤΣΑΦΑΔΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Γεωργίου

ΝΟΜΟΥ ΞΑΝΘΗΣ

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ του Παναγιώτη

ΝΟΜΟΥ ΠΕΛΛΗΣ

ΣΟΥΛΙΩΤΗ ΣΟΦΙΑ του Κωνσταντίνου

ΝΟΜΟΥ ΠΙΕΡΙΑΣ

ΜΑΝΔΕΛΕΝΑΚΗ ΖΩΗ του Ηλία

ΝΟΜΟΥ ΠΡΕΒΕΖΗΣ

ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ του Παντελή

ΝΟΜΟΥ ΡΕΘΥΜΝΗΣ

ΜΠΑΓΙΑΡΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου

ΝΟΜΟΥ ΡΟΔΟΠΗΣ

ΜΠΑΤΑΓΙΑ ΑΡΓΥΡΩ του Γεωργίου

ΝΟΜΟΥ ΣΑΜΟΥ

ΠΕΤΡΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Νικολάου

ΝΟΜΟΥ ΣΕΡΡΩΝ

ΧΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Ιωάννη

ΝΟΜΟΥ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

ΣΤΑΥΡΙΔΟΥ ΑΝΝΑ του Πολυχρόνη

ΝΟΜΟΥ ΦΘΙΩΤΙΔΟΣ

ΚΑΡΑΜΗΤΣΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Γεωργίου

ΝΟΜΟΥ ΦΛΩΡΙΝΗΣ

ΔΕΡΝΟΒΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του Στυλιανού

ΝΟΜΟΥ ΦΩΚΙΔΟΣ

ΜΠΟΥΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Γεωργίου

ΝΟΜΟΥ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΡΑΠΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Χρήστου

ΝΟΜΟΥ ΧΑΝΙΩΝ

ΠΕΤΡΑΚΗ ΝΙΚΗ του Κωνσταντίνου

ΝΟΜΟΥ ΧΙΟΥ

ΣΤΑΥΡΙΔΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΤΟΥ Ιωσήφ

Πηγή

Back To Top